דונלד טראמפ: חשוף בכף ידו

פורסם לראשונה לאחר הבחירות בארצות הברית 2016

דונאלד טראמפ.

עוד מספר ימים הוא ייכנס לתפקיד המשפיע ביותר בעולם- נשיא ארצות הברית. רבות נאמר עליו… התקשינו להאמין למראה עינינו במהלך הקמפיין החריג והשונה שלו לנשיאות. בואי נתבונן בכפות ידיו. היכן נראות אותן תכונות חריגות שהקפיצו פיוזים רבים… ובצדק.

כף היד של דונלד טראמפ  מרובעת  (ריבוע נדיר כמעט שלם) והאצבעות קצרות ביחס אליה (יד אדמה). היד מלאה, הגבעות תפוחות והאצבעות עבות:

מדובר באדם בעל מאגרים פיסיים, רגשיים ומנטליים המפיקים כוח ועצמה פנימית. אך הוא נוטה  לפרש ולהבין את המציאות דרך פריזמה אישית, כשנקודת המוצא שלו היא:"מה אני מרגיש". הוא מזדהה עם כוח, שליטה והשפעה. זה הוא מקור הכוח המניע את הפעולה שלו בעולם.

הוא דעתן בעל צורך לנהל, להוביל, לתת את הטון ולהכתיב לאחרים מה לעשות. יש לו ביטחון ביכולת להגשים מטרות, והוא עושה זאת עם רגישות מוגבלת לסביבה (עור גב יד עבה וגס); קושי להבחין בדקויות אצל הסובבים; ניפוי כל מה שלא מוצאים בו עניין.

יש לו יכולת תקשורתית גבוהה (הזרת הארוכה שלו) אך כושר הביטוי יכול להפוך לפטפטנות וללהג. בזמן מצוקה הוא עלול לאבד את היושרה בחייו המקצועיים והאישיים כאחד, ולסובב אנשים "על האצבע הקטנה" שלהם…  

האגודל הגמיש שלו, בעל המבנה הקשתי מיטיב איתו ומדגיש יכולת להיות רבגוני, להסתגל  למצבים חדשים בהתאם לצורך ולנסיבות ומאפשר להשיג מטרות, תוך שמירה על נאמנות והתמדה.  הבעיה היא במותן המודגשת בפרק התחתון של האגודל, המעידה שחיקה בהיגיון ובמשמעת השכלית, ועל נטייה לפעול מתוך אימפולסיביות בקבלת החלטות, ולהגיב בכעס ובקוצר רוח כשהעניינים לא מתנהלים לפי ציפיותיו.

לכך נוסיף את המותן בפרק האמצעי באצבע המורה (יופיטר) המראה שלמרות הכמיהה שלו  להשתייך חברתית, הוא חי בתחושת זרות ותלישות. מתוך כך נמשך לבדוק את גבולות העצמי תוך נטייה לפרובוקציות שעלול לעורר נגדו אופוזיציה.

טיפ למורכבות המערך הנפשי שמניע אותו נראה במבנה הזרת (מרקורי). אתייחס כאן רק להיותה מרוחקת משאר האצבעות  ומעידה אצלו על תחושת קיפוח ותסכול שחווה כילד שונה מבני גילו או מאחים למשפחה ונראה להם "עוף מוזר". תחושת השונות הזו הופכת אצלו לתחושת ייחודיות אותה הוא מבטא במרדנות והתרסה. מבנה זה מעיד גם על תקשורת מינית חריגה…

FILE PHOTO: U.S. President Donald Trump waves as he arrives at Palm Beach International Airport in West Palm Beach, Florida, U.S., January 20, 2021. REUTERS/Carlos Barria/File Photo

מאמרים נוספים

אבחון אישיות להשמה – באמצעות אבחון בכף היד

תורת הכירולוגיה הקלאסית נחלקת לשני תחומים:
מבנה ומתאר כף היד, בפרמטרים של קשיות –רכות , נוקשות גמישות, גודל, צורת היד וכד'.
הקווים המשורטטים על היד שהנם תשקיף המוח האנושי על 3 רבדיו- המוח הרפטילי (זוחלי), המוח הלימבי (רגשי) והמוח הצרברלי (המוח החושב).

קראו עוד »

גלגול נשמות: האומנם?

נושא מדובר: גלגולים, רגרסיה, קארמה, תרפיית גלגולים. מחשבת הגלגולים כפי שנהגתה בתרבויות ובדתות השונות לאורך ההסטוריה מלמדת שאכן – זהו נושא מדובר עם זקן ארוך ארוך… בבסיס התפישה הבודהיסטית של גלגול נשמות טבועה האמרה "You live to die well".

קראו עוד »

כיצד להפוך לחיצת יד סתמית לכלי התבוננות ואבחון אישיות

בפעם הבאה כשאתם לוחצים ידו של לקוח לפני סגירת עסקה שימו נא לב למספר גורמים משמעותיים שיחשפו, ללא מילים, קוים משמעותיים באישיותו ויקלו על קבלת ההחלטה בעיקר באותם רגעים מהוססים של הרגע לפני. ובכן:

קראו עוד »

תמר זוהר שיר